Categories

Bekçi Tur Sistemi

Akıllı Kalem Devriye Tur Kontrol Sistemi

Güvenlikten sorumlu kişilerin görevlerini tam olarak yapıp yapmadıklarını denetleyen bir sistemdir. Tamamen paslanmaz çelikten üretilen TOM Kalem Okuyucu ve kontrol noktalarına yerleştirilen TOM'lar sayesinde denetim tam olarak sağlanır. Sistemle birlikte verilen özel bilgisayar yazılımı ile her türlü tur raporu ayrıntılı olarak alındığı gibi, özel vukuat raporları da alınır. Sistem ile gündüzleri, servis ve işletme araçlarının giriş ve çıkış hareketlerini kontrol altına almak da mümkündür.

Kullanımı özel bilgi ve beceri gerektirmeyen son derece pratik bir yapıya sahip olan Akıllı Kalem bir anlık dokunma ile her türlü nesnenin veya güvenlik görevlisinin kontrol edilmesini sağlıyor.  Akıllı Kalem Güvenlik ve Kontrol Sistemi; sanayi kuruluşunda, okullarda, askeri birliklerde, iş merkezlerinde,Fabrika, depo, şantiye, büyük mağaza ve alışveriş merkezi,Siteler gibi mekanların güvenliğinden sorumlu personelin hangi güvenlik noktasını, ne zaman konrol ettiğini belirleyen ve alınan verileri raporlayan bir sistemdir.

 

                                                                   

  • Hangi güvenlik görevlisinin;
  • hangi saat ve dakika da
  • hangi kontrol noktalarını
  •  ne kadar süre ile dolaşıp,
  •  kontrol ettiğini bilgisayar yardımı ile belirleyip, raporlar

Araç Takip Sitemi

          

 

  • İşletmenize ait araçların;
  • hangi saatte çıkış yaptığını
  • hangi saatte giriş yaptığını
  • güzergah ve şoförleri ile beraber
  • raporlar ve kontrol etmenizi sağlar.

Akıllı Kalem Devriye Tur Kontrol Sistemi ile güvenlik görevlisi kontrolü yanında araç takibi de yapılabilir. İşletmenin araçlarının; hangi saatte giriş ve çıkış yaptığını, güzergah ve şöförleri ile beraber raporlar ve kontrol etmenizi sağlar. Bu sayede sistemi gündüz araç takibi, gecede güvenlik görevlisi takibi yaparak 24 saat kesintisin kullanabilirsiniz.

TOM KALEM SET
Bekçi devriye kontrol windows tabanalı bir program ve aparatlardan oluşmaktadır. Standart pakette; 1 adet program CD si, 7 adet kontrol noktası , 3 adet bekçi tanıtım anahtarı, 1 adet tom kalem, 1 adet tom kalem deri kılıfı, 1 adet pc bağlantı kablosu bulunmaktadır.kontrol noktaları ve bekçi tanıtım anahtarları arzu edilirse arttırılabilir.

TOM KALEM :

Tamamen paslanmaz dış çelik gövde ve iç gövdeden oluşan ve bu nedenle çok sağlam bir yapıya sahip olan TOM Kalem, sistemin ana parçasını oluşturmaktadır. 3 Voltluk Lithium pille çalışan TOM Kalem'in pili, hiç değiştirilmeden yaklaşık 120.000 ( 1 yıl ) okuma yapmaktadır. Kullanım süresi ve alınan kayıt sayısı bilgisayar yazılımı ile sürekli kontrol edilebilmektedir. Uzun sure kullanım sonunda gerek bilgisayardan gerekse TOM Kalem'den alınan "Pil Zayıf" ikazları ise kontrollerin aksamasını engeller.

Gece boyunca yapılan tüm kontrollerin saklandığı yüksek kayıt kapasiteli hafızası sayesinde TOM Kalem ile ,toplam 2700 güvenlik görevlisi ve kontrol Noktası bir kerede kontrol edilebilir. Kullanımı hiç bir özel bilgi ve beceri gerektirmeyen TOM Kalem, kontrol işlemi tamamlandığında ışıklı ve sesli "kayıt alındı" uyarısı vererek olası tüm kullanım hatalarını da engeller.
Sağlam gövdesi sayesinde düşmeye ve darbeye dayanıklı olan TOM Kalem ayrıca su sızdırmayan yapıya sahiptir. Bununla birlikte özel üretim teknolojisi sayesinde su içinde bile çalışabilmesi her türlü kötü dış koşullarda 24 saat çalışmasını garantilemektedir

Anahtarlık TOMlar :

Sistemi kullanacak güvenlik görevlilerine verilen kimlik TOMlarıdır. Sistem kullanılmaya başlamadan once her türlü bilgisayarda çalışabilen özel yazılım ile güvenlik görevlilerinin isimleri bu TOMlara tanıtılır ( 111 Selçuk Özdere, 112 Hasan Kara vs. ). Daha sonra sistemi kullanacak olan tüm güvenlik görevlilerine bu özel Anahtarlık TOMlar dağıtılır

Kontrol Noktası TOMları:

Plastikten oluşan gövde ve 16 mm çapında ve 5 mm kalınlığında saat pili şeklinde elektronik çiplerdir. Her birinin üzerinde 64 bitlik (18bin katrilyon) laserle kazınmış ve değiştirilemez seri numaraları (şifreleri) olan TOMların taklit edilmesi imkansızdır. Bu bağlamda son derece güvenilir olan TOMlar  su, güneş, manyetik alan kir, yağ, pas vb. gibi kötü koşullardan asla etkilenmezler.  Güvenlik görevlilerinin dolaşmakla yükümlü olduğu bölgelere yerleştirilen TOMlardır. Plastik plakalardan oluşan ve dış darbelere karşı koruma ağzı olan Kontrol Noktası TOMları anahtarlık kimlik TOMlarında olduğu gibi ilgili bölgelere monte edilmeden once bilgisayarda tanıtılır ( 1.Kapı, 2, Depo, 3 Ambar vs.) Böylece dolaşılıp kontrolu yapılan bölge isimlerinin de raporlarda çıkması sağlanmış olur.

BAĞLANTI YUVASI :

İşletme içinde her türlü bilgisayara takılabilen Bağlantı Yuvası ile TOM Kalem'in hafızasında bulunan tüm kayıtlar bilgisayara aktarılıp raporlanabilir. Bunun için bilgisayar programının çalıştırılması ve TOM Kalem'in yuva içine bırakılarak [Enter] tuşuna basılması yeterlidir. Sistemin diğier tüm elemanları gibi paslanmaz çelik gövdeden oluşan Bağlantı Yuvası zarif görünümüyle masa üstünde güzel bir aksesuar oluşturmaktadır

KULLANIM ŞEKLİ ÇALIŞMA MANTIĞI :

Güvenlik görevlisi turlamaya başlamadan once kendisine verilmiş olan Anahtarlık kimlik TOM'u ile TOM Kalem'e dokunur. Böylelikle hangi güvenlik görevlisinin hangi tarih ve saatte tura başladığı TOM kalem'in hafızasına kaydolmuş olur. Güvenlik görevlisi, daha sonra kontrol etmekle yükümlü olduğu bölgeleri dolaşır. Bu bölgelere yerleştirilmiş Kontrol Noktası TOMlarına TOM Kalem ile dokunarak yapmış olduğu işlemi kayıt altına alır. Eğer Güvenlik görevlisi sıradışı bir olayla karşılaşırsa daha önceden tanımlanmış olan Vukuat kartındaki TOM'a dokunarak bu durumu da kayıt altına alır.Tur ve kontrol işini tamamlayan görevli , TOM Kalemi diğer görevliye verir O da bir önceki gibi kendisini TOM Kalem'e tanıtarak kontrol işlemlerini tamamlar.(Not:Birden fazla güvenlik görevlisi bulunan yerlerde sırayla turlamak için).Böylece gece boyunca elden ele dolaşan TOM Kalemin hafızasına yapılan tüm işlemler kaydedilmiş olur.Gün bitiminde TOM Kalem, yapılan işlemleri kontrol edecek yetkiliye teslim edilir. Yetkili kişi, özel bilgisayar yazılımı çalıştırarak TOM Kalemi bilgisayara bağlı Bağlantı yuvasına bırakır ve hafızadaki tüm bilgileri aktarır. Böylelikle kimlerin nereleri dolaştığına ya da dolaşmadığına dair ayrıntılı ve özet raporlar alınabildiği gibi, yapılacak belli tanımlamalarla kısa sürede özet vukuat raporları da alınabilir.

·  Özel bilgi ve beceri gerektirmeyen kullanım.

·  Çok kısa sürede devreye alınabilir standart paket.

·  Su, manyetik alan, kir, yağ, pas gibi kötü koşullardan etkilenmeme, su içinde bile okuma yapabilme.

·  Sağlam; düşme darbe gibi kötü kullanım koşullarından etkilenmeyen paslanmaz çelik gövde.

·  3V lithium batarya ile uzun süre çalışma imkanı.

  Devriye  Tur Sistemi  Referans'larımızdan Bazıları      
Alpata Pazarlama           Antalya  
NSK Rota A.Ş.           Karacabey/Bursa
Doğa Gayrimenkul Vilları            Kemerburgaz / İstanbul
Baydemirler AŞ. Merkez Binası         Sirkeci / İstanbul
Bursa Pazarı           Avcılar / İstanbul
Çanakkale Madencilik           Çanakkale
Çanakkale DSİ Bölge Müdürlüğü         Çanakkale
Polat Otel             Denizli  
Kastamonu Tarım İl Müdürlüğü         Kastamonu
Kastamonu Tarihi Abdurrahman Paşa Lisesi       Kastamonu
Göl Anadolu Öğretmen  Lisesi         Kastamonu
Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü         Kastamonu
Kastamonu Deftardarlığı                                                                                    Kastamonu
Kastamonu Öğretmen Evi           Kastamonu
Kırklareli Belediye Başkanlığı         Kırklareli  
Başak Sitesi           Gölçük/Kocaeli
Kutmanlar Kutorman Arazisi Cevre Güvenliği       Kemerburgaz / İstanbul
Kilim Mobilya Marmara Bölge Müdürlüğü       Sefaköy/İstanbul
Kiltaş Refrektar            Şişli/İstanbul
Milten Holding Binası           Zincirlikuyu / İstanbul
Milten Yeniköy Kömür Ocakları Alan Güvenlik       Yeniköy / İstanbul
Milten Vilları           Arnavutköy / İstanbul
Polatlı Ticaret Borsası Binası         Polatlı / Ankara
S.S.Atakent Konut Yapı Kooperatifi         Gölbaşı / Ankara
S.S.Otoyol Sanayi Konut Yapı Kooperatifi       Sapanca / Sakarya
Yetkin Villaları            Sapanca / Sakarya
Trabzon Belediyesi Arıtma Tesisleri         Trabzon  
Soysal Sigortalar Kurumu Çorum Hastanesi       Çorum  
Torunlar Gıda AŞ.Balıkesir Depo ve Hangarları       Bandırma / Balıkesir.
Toprak Mahsülleri Ofisi Konya Bölge Müdürlüğü                                                  Konya  
Toprak Mahsülleri Ofisi Bölge Müdürlüğü       Balıkesir  
Şenlikköy Doğan  sitesi           Florya/İstanbul
Akyüz Tekstil           B.Çekmece/istanbul
Sinanoba Konakları           B.Çekmece/istanbul

 

Alt Kategoriler

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
Ptk-402 Güvenlik Görevlisi Anahtarlık Tom
Anahtarlık TOMlar : Sistemi kullanacak güvenlik görevlilerine verilen kimlik TOMlarıdır. Sistem ku..
130.00TL
KDVsiz: 130.00TL
Ptk-402 Kontrol Noktası Tomu
Kontrol Noktası TOMları: Plastikten oluşan gövde ve 16 mm çapında ve 5 mm kalınlığında saat pili ş..
153.40TL
KDVsiz: 130.00TL
Ptk-402 Devriye Tur Kalem
TOM KALEM :   Tamamen paslanmaz dış çelik gövde ve iç gövdeden oluşan ve bu nedenle çok sa..
3,068.00TL
KDVsiz: 2,600.00TL
PTK-402 Tom Kalem Set
    PTK-402 TOM KALEM SET Bekçi devriye kontrol windows tabanalı bir program ve aparat..
3,068.00TL
KDVsiz: 2,600.00TL